Firma Apple ogłosiła, że w mieście Austin w stanie Teksas rozpoczęła się budowa nowego kampusu. Wartość przedsięwzięcia wynosi 1 miliard dolarów, a teren, na którym powstanie infrastruktura ma powierzchnię wynoszącą 133 akry, czyli ponad 53 hektary. Otwarcie zaplanowane jest na 2022 rok.

Początkowo na terenie nowego kampusu pracować będzie około 5 tysięcy pracowników, ale docelowo liczba ta wynieść ma 15 tysięcy.

Około 60% powierzchni terenu zajmą budynki, ale nie zabraknie także miejsca na rezerwaty przyrody, które dostępne będą dla odwiedzających. Apple poinformowało, że na terenie kampusu posadzonych zostanie kilka tysięcy drzew z gatunków, które naturalnie rosną w Teksasie.

Nowy kampus realizowany jest w ramach zobowiązania Apple do zwiększenia wolumenu produkcji na terenie USA oraz tworzenia w tym kraju nowych miejsc pracy. W latach 2018-2023 zatrudnić ma w całych Stanach Zjednoczonych około 20 tysięcy osób.

Co więcej, nowe Maki Pro produkowane są w fabryce zlokalizowanej niedaleko nowego terenu inwestycyjnego. Pierwsze egzemplarze mają trafić do sprzedaży w grudniu tego roku. Komputery produkowane w Austin mają trafić do klientów z obu amerykańskich kontynentów. Prawdopodobne jest, że w najbliższej przyszłości Maki Pro dla klientów z innych kontynentów montowane będą w Chinach. Być może zmieni się to, gdy otwarty zostanie nowy kampus.

Źródła: Apple