Lada moment licznik pobrań aplikacji z App Store przekroczy kolejną ogromną granicę - 25 miliardów. Z tej okazji Apple przygotowało specjalny konkurs, w którym zwycięzca dostanie Kartę upominkową o wartości 10 tysięcy dolarów.

App Store wystartował ponad 3 lata temu i już krótko po otwarciu stał się jednym z najpopularniejszych internetowych sklepów. Choć z czasem pojawiały się kolejne tego typu miejsca, związane z innymi platformami, to właśnie App Store przynosił i nadal przynosi największe zyski ze sprzedaży aplikacji. Przez sklep przeszło ponad 700 tysięcy programów i gier, a liczba ich pobrań zbliża się właśnie do 25 miliardów.

Nieco ponad rok temu, w styczniu 2011 Apple zorganizowało podobną akcję, z tym że kamieniem milowym było pobranie 10 miliardów aplikacji. Do wygrania również była Karta upominkowa o wartości 10 tysięcy dolarów. Po roku akcja wraca w podobnej formie, z tym że liczba pobrań jest nieco większa. Aby wygrać Kartę wystarczy pobrać aplikację numer 25 miliardów lub wypełnić formularz

Źródło: apple.com