Microsoft zaprezentował dzisiaj nową aplikację mobilną Office Mobile dla iOS i Androida, która łączy w sobie funkcje Worda, Excela i PowerPointa. Program nie jest jeszcze dostępny w App Store. Microsoft przyjął jedynie 10 tysięcy użytkowników do jego beta testów (obecnie lista testerów jest zamknięta).

Poza zintegrowaniem trzech osobnych aplikacji pojawiły się w nim funkcje znane z innych, np. Microsoft Office Lens. Dzięki wsparciu dla wbudowanej w iPhone'a czy smartfona z Androidem kamery użytkownik może w jednej aplikacji skanować całe lub wybrane fragmenty dokumentów i dodawać je wprost do Worda, Excela czy PowerPointa. Aplikacja pozwala także na szybkie tworzenie PDF-ów, podpisywanie ich czy skanowanie kodów QR.

Jak można przeczytać w informacji prasowej Microsoftu:

Aplikacja Office zapewnia proste, zintegrowane środowisko, w którym na czele stawiane są narzędzia potrzebne do pracy na urządzeniu mobilnym. Zaczęliśmy od połączenia istniejących aplikacji mobilnych Word, Excel i PowerPoint w jedną. Dzięki temu wszystkie dokumenty pakietu Office zebrane są w jednym miejscu, co ogranicza potrzebę przełączania się między wieloma programami i znacznie zmniejsza ilość miejsca używanego w telefonie w porównaniu do wielu zainstalowanych aplikacji. Następnie dodaliśmy nowe możliwości, które wykorzystują mocne strony urządzeń mobilnych, takie jak kamera, aby umożliwić Wam tworzenie treści w wyjątkowo mobilny sposób. Na koniec dodaliśmy nowy panel akcji, który pomaga wykonać wiele typowych zadań mobilnych z jednego miejsca.

Źródło: Microsoft