O okularach rzeczywistości rozszerzonej, nad którymi pracować ma podobno Apple, mówi się od kilku lat. Najnowsze pogłoski na ten temat, których źródłem jest serwis DigiTimes, mówią o tym, że urządzenie to powstanie w ramach współpracy Apple z Valve, znanym producentem gier komputerowych.

Valve Corporation tworzy nie tylko gry, jest także twórcą sklepu Steam, konsol Steam Machine oraz własnych okularów do rzeczywistości wirtualnej - Valve Index. Te ostatnie pojawiły się na rynku w kwietniu bieżącego roku.

Powstałe w ramach współpracy Apple z Valve okulary rzeczywistości rozszerzonej mają pojawić się na rynku najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku, a wyprodukują je tajwańskie firmy Quanta Computer i Pegatron.

Informacje podane przez DigiTimes pokrywają się w części z tymi sprzed miesiąca, których autorem jest Ming-Chi Kuo. Wspomniał on, że Apple współpracuje z innym producentami nad tego typu urządzeniem. Zdaniem Kuo jego produkcja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a do sprzedaży wejść mają na początku przyszłego roku. DigiTimes przesuwa ich możliwy termin premiery na jego drugą połowę.

Źródło: MacRumors za DigiTimes