Adobe zgodnie z zapowiedzią sprzed roku wydało właśnie swoją flagową aplikację - Photoshop - w wersji dla iPada. Mowa nie o aplikacji towarzyszącej czy oferującej namiastkę tego popularnego programu, ale o jego pełnej wersji, a przynajmniej takiej, którą można w ten sposób właśnie określić. Oczywiście Photoshop dla iPada posiada interfejs i funkcje dostosowane do ekranu dotykowego.

Photoshop dla iPada w pełni wspiera pliki PSD, posiada większość znanych i kluczowych funkcji, jak retuszowanie, narzędzie leczenia, warstwy z trybami ich mieszania itp. Projekty można zapisywać w chmurze Creative Cloud i otwierać je na innym komputerze. Aplikacja wspiera oczywiście rysik Apple Pencil, można też korzystać z innych, prostych stylusów.

Program dostępny jest w App Store za darmo, a bez aktywnej subskrypcji Creative Cloud można z niego korzystać przez 30 dni.

Adobe jednocześnie przyznaje, że to dopiero pierwsza wersja, w której skupiono się na kluczowych narzędziach. W kolejnych rozszerzone zostaną te związane z pędzlami, maskami, wygładzaniem krawędzi i inteligentnym zaznaczaniem obiektów.

Adobe Photoshop w App Store.