Zaczęła się jesień, pogoda za oknem się psuje, jest więc zdecydowanie więcej czasu na czytanie, granie czy oglądanie, a także na spojrzenie chłodnym okiem na ostatnie premiery Apple, a dokładnie na nowego iPhone'a, zegarek Apple Watch czy usługę Apple Arcade.

Niedawno zaprezentowany iPhone, zegarek Apple Watch czy Apple Arcade to według wielu świetne produkty. Być może to jesień, deszcz i chmury za oknem, ale ani Jacek Zięba, ani Marek Gawryłowicz nie odczuwają na myśl o nich specjalnej ekscytacji. Jacek zastanawia się nad tym, dlaczego iPhone, czy generalnie rynek smartfonów, stał się dla niego nudny. Marek przestrzega z kolei przed szkodami, jakie może przynieść rynkowi gier mobilnych w dłuższej perspektywie otwarcie usługi Apple Arcade. Zdecydowanie bardziej optymistyczny jest tekst Michała Masłowskiego o zegarku Apple Watch. To warta odnotowania zmiana w jego podejściu – pamiętam, jak uśmiechał się ironicznie, gdy ja ekscytowałem się pierwszym modelem tego urządzenia. Teraz najnowszy jego model nazywa urządzeniem kompletnym.

Wspominałem o brzydkiej pogodzie za oknem, która może skutecznie zniechęcić do aktywności fizycznej. Sposobem na to są różnego rodzaju aplikacje, które do niej mają nas zdopingować. Pisze o nich Jacek Swoboda. Ja ze swojej strony zapraszam Was na wakacyjną podróż po Europie, zwłaszcza jej cieplejszych rejonach. Podczas tej przejażdżki odpowiadam na dość prowokacyjne dla niektórych pytanie o to, co ma wspólnego nowa Dacia Duster z Apple i Makiem. To oczywiście nie wszystko, co znajdziecie w tym numerze.

Jak zwykle w imieniu całej redakcji życzę Wam miłej lektury.

W imieniu całej redakcji życzę Wam miłej lektury.

Pobierz MyApple Magazyn nr 8/2019