Chiński serwis South China Morning Post opublikował zdjęcia, na których znajduje się Ren Zhengfei - prezes firmy Huawei - podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że strażnik kontrolował iPada, którego właścicielem jest właśnie Zhengfei.

Co więcej, Prezes Huaweia w swoich wywiadach często mówi o firmie Apple i jej produktach. Wspominał między innymi, że jego dzieci wolą produkty firmy z Cupertino, ale nie znaczy to, że nie lubią urządzeń marki Huawei. Według Zhengfei'a Apple rozwinęło bardzo dobry ekosystem.

Na potwierdzenie jego słów warto wspomnieć o tym, że ubiegłym roku córka Zhengfei'a, która pełni funkcję dyrektora finansowego firmy Huawei, została aresztowana w Kanadzie i miała przy sobie iPhone'a, MacBooka i iPada.

W wywiadzie dla agencji Bloomberg Zhengfei powiedział, że Apple jest wiodącą firmą na świecie. Według niego firma z Cupertino mocno przyczyniła się do rozwoju mobilnego internetu. Dodał też, że Apple jest jego nauczycielem, a jako uczeń nie odważyłby się sprzeciwić swojemu nauczycielowi.

Jednak nie każdy może to, co kadra zarządzająca Huawei. Na początku bieżącego roku firma ta ukarała dwóch swoich pracowników za korzystanie z iPhone'a, obniżając ich pensje.

Źródło: CultOfMac za SCMP


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.