Bez specjalnej prezentacji Apple wprowadziło dziś do oferty dokanałowe słuchawki bezprzewodowe AirPods Pro z aktywną redukcją hałasu. Potwierdziły się tym samym krążące od miesięcy po sieci pogłoski o pracach nad tym akcesorium. Słuchawki można zamawiać w serwisie internetowym Apple już dzisiaj. W sklepach pojawią się w najbliższą środę, 30 października w cenie 1249,00 zł.

Fragment informacji prasowej Apple:

Aktywna redukcja hałasu w AirPods Pro wykorzystuje dwa mikrofony oraz zaawansowane oprogramowanie do ciągłego dostosowywania się do każdego ucha i ułożenia w nim słuchawek. Eliminuje ona szum tła, zapewniając wyjątkową jakość tłumienia hałasu, która pozwala użytkownikowi skupić się na tym, czego słucha - niezależnie od tego, czy jest to ulubiona piosenka, czy rozmowa telefoniczna.

Pierwszy mikrofon jest skierowany na zewnątrz i wykrywa dźwięk zewnętrzny w celu analizy hałasu otoczenia. AirPods Pro tworzy następnie równoważny szum w przeciw fazie, który eliminuje hałas tła, zanim dotrze do ucha słuchacza. Drugi, skierowany do wewnątrz mikrofon wychwytuje pozostałe szumy, które następnie są także eliminowane. Redukcja hałasu stale dostosowuje sygnał dźwiękowy i robi to z częstotliwością dwustu razy na sekundę.

AirPods Pro zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki funkcji Adaptive EQ, która automatycznie dostraja niskie i średnie częstotliwości muzyki do kształtu ucha użytkownika - co zapewnia bogate, wciągające wrażenia dźwiękowe. Niestandardowy wzmacniacz o wysokim zakresie dynamiki zapewnia czysty, niewiarygodnie klarowny dźwięk, a jednocześnie wydłuża żywotność baterii i zasila niestandardowy przetwornik głośnika o wysokim wychyleniu i niskim zniekształceniu, zaprojektowany w celu optymalizacji jakości dźwięku i usunięcia szumu tła. Sterownik zapewnia spójny, bogaty bas do 20 Hz oraz szczegółowy dźwięk o średniej i wysokiej częstotliwości.

Tryb przezroczystości zapewnia użytkownikom możliwość słuchania muzyki i otoczenia wokół nich, bez względu na to, czy jest to ruch uliczny w trakcie biegu, czy informacje podawane w pociągu podczas porannej podróży. Korzystając z systemu odpowietrzania wyrównującego ciśnienie i zaawansowanego oprogramowania, które utrzymuje aktywną redukcję szumów na odpowiednim poziomie, tryb przezroczystości zapewnia, że głos użytkownika brzmi naturalnie, a dźwięk jest nadal doskonale odtwarzany.

Przełączanie między trybem aktywnej redukcji hałasu a trybem przezroczystości jest proste i można to zrobić bezpośrednio w AirPods Pro za pomocą nowego, innowacyjnego czujnika siły na trzpieniu. Czujnik siły ułatwia także odtwarzanie, wstrzymywanie lub pomijanie utworów oraz odbieranie i kończenie połączeń telefonicznych. Użytkownicy mogą również nacisnąć suwak głośności w centrum sterowania na iPhonie czy iPadzie, aby kontrolować ustawienia, lub na zegarku Apple Watch, dotykając ikony AirPlay podczas odtwarzania muzyki.

Połączenie rozmiaru i wydajności AirPods Pro możliwe jest dzięki rewolucyjnej konstrukcji SIP (System in Package), której rdzeniem jest zaprojektowany przez Apple układ H1. Ma on dziesięć rdzeni audio i obsługuje wszystko, od dźwięku po Siri. Niezwykle niskie opóźnienie przetwarzania dźwięku w H1 umożliwia eliminację hałasu w czasie rzeczywistym, zapewnia dźwięk wysokiej jakości za pomocą technologii adaptacyjnej i odpowiada na bezgłośne żądania „Hej Siri” - wszystko to jednocześnie.

AirPods Pro mają ten sam świetny czas pracy na baterii co AirPods, a czas słuchania wynosi do pięciu godzin. W trybie aktywnej eliminacji hałasu AirPods Pro zapewnia do czterech i pół godziny czasu słuchania i do trzech i pół godziny rozmowy na jednym ładowaniu. Dzięki dodatkowym ładowaniom z bezprzewodowego etui AirPods Pro zapewnia ponad 24 godziny słuchania lub ponad 18 godzin rozmowy.

Słuchawki wyposażone są także w funkcje dostosowania dźwięku do pozycji słuchawek w uchu użytkownika, wsparcie dla Siri, funkcję dzielenia się dźwiękiem (Audio Sharing) z jednego iPhone'a lub iPada oraz odczytywania nadchodzących wiadomości przez Siri (w Polsce ta funkcja nawet jeśli będzie działać to raczej się nie sprawdzi).

W Polsce słuchawki AirPods Pro kosztują 1249,00 zł.

Źródło: Apple