iPhone 5 od lat nie otrzymuje już aktualizacji do dużych kolejnych wersji systemu iOS. Apple co jakiś czas wydaje jednak aktualizacje z poprawkami błędów jego starszych wersji. W lipcu udostępniło aktualizację iOS 10 do wersji 10.3.4 i iOS 9 do wersji 9.3.6. Tę pierwszą powinni jak najszybciej pobrać i zainstalować użytkownicy iPhone'ów 5. Mają oni na to tydzień.

Jak ostrzega Apple w specjalnych powiadomieniach, które pojawiają się ekranie iPhone'ów 5 z systemem starszym niż iOS 10.3.4, od trzeciego listopada na urządzeniach tych przestanie działać sklep App Store, iCloud, obsługa poczty, sieci web i jeszcze kilka innych usług.

Od trzeciego listopada system na iPhonie 5 można będzie zaktualizować tylko za pośrednictwem komputera Mac lub PC. Aktualizacje za pośrednictwem WiFi nie będą bowiem możliwe.

Aktualizację iOS do wersji 10.3.4 powinni pobrać i zainstalować przed tą datą także użytkownicy iPhone'ów 4s, iPadów 2, 3 i 4, tak by funkcje lokalizacji za pomocą wbudowanego odbiornika GPS działały w tych urządzeniach poprawnie.

Źródło: 9To5Mac