Ben Geskin opublikował dziś na swoim koncie twitterowym informacje na temat przyszłorocznych modeli iPhone'ów. Jeśli okażą się one prawdziwe, to kolejna generacja tych smartfonów będzie znacznie różnić się od obecnych modeli.

Apple testuje podobno różne rodzaje kamer Face ID, które pozwoliłyby na zastosowanie mniejszego wcięcia w górnej części krawędzi ekranu. Możliwe jest także, że notch zniknie zupełnie. Jeden z prototypów iPhone'a wyposażony jest w ekran o przekątnej 6,7 cala, który pozbawiony jest wspomnianego wcięcia, a kamera True Depth ukryta jest w górnej części ramki otaczającej wyświetlacz.

Nowe modele iPhone'ów mają mieć szersze „fugi”, za którymi ukryta jest antena. Ma to być niezbędne dla wsparcia sieci 5G. Ich szerokość ma być większa niż jeden milimetr, a zamiast z plastiku wykonane będą ze szkła, ceramiki lub szkła szafirowego.

Co więcej, Apple zrezygnować ma z portu Lightning, ale na jego miejsce nie pojawi się USB-C. Według Geskina, nowe iPhone'y będą ładowane tylko i wyłącznie bezprzewodowo.

Źródło: MacRumors