Po wizualizacjach 16-calowego MacBooka Pro czas na konkrety. Redaktorzy francuskiego serwisu MacGeneration odkryli w becie systemu macOS Catalina 10.15.1 ikony przedstawiające taki właśnie komputer.

Ikony w systemie macOS są zwykle bardzo dużych rozmiarów, dzięki czemu można niemal z bliska przyjrzeć się 16-calowemu MacBookowi Pro. Maszyna przypomina obecne komputery, ma jedynie nieznacznie węższe boczne ramy ekranu. Większych różnic jednak nie widać. Pliki zawierające ikony tego komputera przedstawionego w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnej i ciemno szarej (space grey) - posiadają w nazwie liczbę 16, co oznaczać ma właśnie przekątną ekranu.

Przypomnieć warto, że 16-calowy MacBook Pro ma podobno nową klawiaturę o ulepszonej konstrukcji nożycowej, a nie motylkowej, na którą narzekają użytkownicy. 16-calowy ekran może mieć rozdzielczość 3072 x 1920 pikseli.

Porównanie ikon przedstawiających 15- i 16-calowego MacBooka Pro.

O bieżącym miesiącu mówiło się jako o możliwym terminie premiery nowego MacBooka Pro. Nie wiadomo, czy faktycznie trafi on jeszcze w październiku do sprzedaży. Przedstawiające go ikony umieszczone w becie macOS 10.15.1 mogą wskazywać na faktycznie rychłe wprowadzenie go do oferty.

Źródło: MacGeneration