Do niedawna wszystkie filmy i seriale powstające na potrzeby serwisu Apple TV+ były produkowane na zlecenie Apple przez zewnętrzne wytwórnie. Okazuje się jednak, że firma ta chce również samodzielnie zająć się produkcją treści dla swojej nowej usługi. Pierwszym projektem tego typu ma być serial wojenny „Masters of Air" - duchowy spadkobierca popularnych swego czasu serii „Kompania braci" i „Pacyfik".

„Masters of Air" opowie o załogach amerykańskich bombowców walczących podczas drugiej wojny światowej, a jego fabuła bazować będzie na książce Donalda L. Millera o tym samym tytule. Nie będzie on więc stanowić bezpośredniej kontynuacji żadnego z wspomnianych wcześniej seriali, lecz nawiąże do nich tematyką i tłem historycznym. W projekt zaangażowani są producenci obu poprzednich serii - Steven Spielberg i Tom Hanks - oraz jeden ze scenarzystów „Kompanii braci" - John Orloff.

„Masters of Air" będzie pierwszym serialem tworzonym z myślą o Apple TV+, w przypadku którego Apple zaangażuje się bezpośrednio w produkcję i weźmie na siebie większość związanych z nią wyzwań. W tym celu firma utworzyła własną wytwórnię filmową (nie mającą jeszcze oficjalnej nazwy, choć w sieci pojawiły się plotki o nazwie „Masters"), którą będą kierować Zack Van Amburg i Jamie Erlicht - byli pracownicy Sony Pictures Television znani z pracy przy takich serialach jak „Breaking Bad", „Better Call Saul", „The Crown" i „Rescue Me".

Usługa Apple TV+ wystartuje w Polsce 1 listopada, a jej cena wynosić będzie 24,99 zł miesięcznie. Osoby, które zakupią wybrane nowe produkty Apple, dostaną jednak rok abonamentu za darmo.

Źródło: The Hollywood Reporter