Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Obecnie można tam pobrać za darmo grę Surviving Mars.

Surviving Mars to rozbudowana gra strategiczna pozwalająca nam wcielić się w kolonizatorów Marsa. Zadaniem gracza jest stworzenie samowystarczalnego i dobrze prosperującego miasta na tej jałowej i niegościnnej planecie. W tym celu musi on nie tylko umiejętnie planować rozwój infrastruktury i badań naukowych, ale też zarządzać bardzo ograniczonymi zasobami ludzkimi (co ciekawe, ten aspekt gry zaczyna się jeszcze zanim wyruszymy w podróż na Marsa - mając ograniczone miejsce w rakiecie musimy rozsądnie dobrać załogę, która poleci z nami). Surviving Mars pod wieloma względami przypomina więc popularne symulatory budowania miast, takie jak Cities: Skylines czy SimCity, dodając jednak do rozgrywki elementy typowe dla gatunku science-fiction.

Gra Surviving Mars w wersji dla macOS dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu Epic Games Store. Promocja trwać będzie do 17 października 2019 roku.