Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam we wrześniu 2019 roku.

This Is the Police 2

Pierwsza część gry This Is the Police pozwalała nam wcielić się w Jack Boyda - skorumpowanego szefa policji, próbującego balansować między jak najlepszym wykonywaniem swoich służbowych obowiązków a wypełnianiem poleceń opłacających go organizacji przestępczych. Druga część serii kontynuuje jego historię, tym razem przenosząc nas do małego miasteczka Sharpwood, gdzie Boyd obejmuje posadę doradcy szeryfa. This Is the Police 2 podobnie jak jej poprzedniczka jest dość złożoną grą strategiczną, przetykaną od czasu do czasu elementami przygodowymi.

Pobierz This Is the Police 2

Detention

Detention to chińska gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru, której akcja rozgrywa się w latach sześćdziesiątych w Republice Chińskiej, w trakcie trwającego niemal czterdzieści lat okresu stanu wojennego nazywanego często „białym terrorem". Głównymi bohaterami gry są uczniowie, którzy przez przypadek zostają uwięzieni w opustoszałej szkole, ewakuowanej ze względu na nadchodzący tajfun. Szybko okazuje się, że budynek ten skrywa w sobie wiele mrocznych tajemnic. Detention w ciekawy sposób łączy ze sobą ponure i mroczne tło historyczne, chiński folklor oraz elementy psychologicznego horroru. Na uwagę zasługuje też charakterystyczna oprawa audiowizualna gry, nadająca jej bardzo specyficzny i unikatowy klimat.

Pobierz Detention

Colina: Legacy

Colina: Legacy podobnie jak Detention utrzymana jest w klimacie horroru, jednak prezentuje nieco odmienne podejście do tego tematu, wyraźnie czerpiąc pełnymi garściami inspiracje z najpopularniejszych konsolowych gier tego typu. Wcielamy się tutaj w młodego chłopaka, który wyrusza wraz z rodziną by odwiedzić babcię. Po drodze zasypia jednak, a kiedy na miejscu budzi się sam w samochodzie okazuje się, że jego rodzina gdzieś zniknęła, zaś w pustym domu seniorki dzieją się dziwne, niepokojące rzeczy.

Pobierz Colina: Legacy

Football Drama

Football Drama to dość niekonwencjonalna mieszanka gatunków, łącząca w sobie elementy menedżera sportowego i gry przygodowej. Wcielamy się w niej w nowego menedżera fikcyjnego piłkarskiego klubu Calchester. Wprawdzie zarządzanie drużyną nie jest tu tak złożone i rozbudowane jak w „poważnych" menedżerach piłkarskich, takich jak chociażby Football Manager firmy Sega, jednak Football Drama ma coś, czego zwykle nie posiadają inne gry tego typu - rozbudowaną warstwę fabularną. W przerwach między kolejnymi spotkaniami przyjdzie nam bowiem rozmawiać z różnymi postaciami i podejmować decyzje mogące mieć wpływ nie tylko na przyszłość drużyny, ale też losy kierowanego przez nas bohatera.

Pobierz Football Drama

Lock's Quest

Pierwsza wersja gry Lock's Quest wydana została w 2008 roku na konsolę Nintendo DS i spotkała się z dobrym przyjęciem zarówno ze strony graczy jak i recenzentów. W minionym miesiącu w App Store pojawiła się jej nowa, lekko odświeżona wersja, przygotowana przez studio HandyGames. Lock's Quest prezentuje ciekawe i dość nietypowe podejście do gatunku Tower Defense. Wcielamy się tu w młodego inżyniera specjalizującego się w budowaniu różnego rodzaju fortyfikacji, który musi pomóc w obronie królestwa przed atakiem wrogiej armii. W odróżnieniu od większości innych gier tego typu rola gracza nie ogranicza się tu jednak wyłącznie do stawiania różnego rodzaju murów i wieżyczek strzelniczych, gdyż kierowany przez nas bohater może też samodzielnie brać udział w walce. Lock's Quest oferuje też znacznie bardziej rozbudowaną warstwę fabularną, niż większość gier typu Tower Defense dostępnych do pobrania z App Store.

Pobierz Lock's Quest

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store we wrześniu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.