Przed chwilą Apple udostępniło finalną testową wersję systemu macOS Catalina. Oficjalna aktualizacja dla wszystkich użytkowników powinna pojawić się w ciągu kilku dni - być może już na początku przyszłego tygodnia.

Najnowsza wersja została opisana jako build 19A582a i skupia się głównie na poprawie błędów, stabilności oraz wydajności. O ewentualnych nowościach będziemy Was informować.

W systemie macOS Catalina aplikację iTunes rozbito na osobne Muzyka, Podcasty i Apple TV. Dodano między innymi funkcję umożliwiającą korzystanie z iPada jak z dodatkowego ekranu, przeprojektowano program Zdjęcia, Notatki oraz Przypomnienia. Wprowadzono również funkcję Czas przed ekranem oraz zwiększono kwestie związane z bezpieczeństwem oraz prywatnością. Dodatkowo pojawiła się zunifikowana aplikacja FindMy, łącząca w sobie funkcje programów Find My iPhone i Znajomi.

Beta dostępna jest dla zarejestrowanych deweloperów w internetowym serwisie Apple Developer Center oraz bezpośrednio z poziomu urządzeń. Dla bezpieczeństwa Waszych danych, przed wgraniem systemu, zalecamy wykonanie kopii zapasowej.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019