Co roku w smartfonach, w tym oczywiście iPhone'ach montowane są szybsze i bardziej wydajne procesory, a co kilka lat zwiększana jest wielkość pamięci RAM. Najważniejsze jest jednak to, jak dane urządzenie i system działa w praktyce, stąd też dużą popularnością cieszą się porównania szybkości otwierania aplikacji na najnowszych smartfonach. Zwykle jest to porównanie jednego z najnowszych smartfonów Samsunga z najnowszym iPhone'em. Tym razem jednak na kanale EverythingApplePro porównano trzy modele iPhone'ów: X, XS i 11 Pro.

Wyniki są dość zaskakujące. Okazuje się, że najszybciej wszystkie aplikacje otworzył iPhone XS, przez większość testu szedł on właściwie łeb w łeb z iPhone'em 11 Pro, w drugiej rundzie (ponowne otwarcie aplikacji otwartych w pierwszej rundzie) wyprzedził go jednak wyraźnie. Oba urządzenia mają po 4 GB pamięci RAM, choć najnowszy iPhone ma oczywiście najszybszy procesor. Najgorzej w tym porównaniu wypadł iPhone X, który ma jedynie 3 GB pamięci RAM. Lepsze wyniki ubiegłorocznego iPhone'a mogą być związane z brakiem optymalizacji aplikacji pod to właśnie urządzenie. Podobne porównanie przeprowadzone za kilka miesięcy może dać inne wyniki.

Inne testy, np. ładowania stron, pojedynczych aplikacji (w tym wymagających gier) czy uruchamiania urządzeń pokazały, że wszystkie trzy iPhone'y radzą sobie z tymi zadaniami niemal równie dobrze.