Następna generacja AirPodsów ma być wodoodporna oraz ma wspierać aktywną redukcję szumów. Dotychczasowe doniesienia wskazują, że słuchawki te pojawią się dopiero w 2020 roku.

Tymczasem chiński gigant Huawei zaprezentował swoje najnowsze, w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne. Mowa o modelu FreeBuds 3. Mogą one wytrzymać na jednym ładowaniu do 4 godzina, a przy wykorzystaniu specjalnego etui można otrzymać dodatkowe 20 godzin. Ładowanie etui od 0 do 100% trwa zaledwie 30 minut przy pomocy kabla. Bezprzewodowo czas ten wydłuża się dwukrotnie.

Słuchawki wspierają połączenie Bluetooth w wersji 5.1. Zdaniem producenta najnowszy procesor jest o 50% bardziej energooszczędny od układu H1 w AirPodsach. Dodatkowo słuchawki zostały wyposażone w 14-nm przetworniki z dodatkową tubą basową, która ma polepszyć dochodzący bass. Ciekawie wygląda również funkcja, która wyłączy muzykę, gdy słuchawki wykryją, że mówimy.

Najważniejszą funkcją tych słuchawek jest funkcja ANC, która umożliwia wyciszenie głosów pochodzących z otoczenia o 15 decybeli. Dodatkowo również można dostosować poziom ANC w każdej słuchawce z osobna.

Aktualnie praktycznie niemożliwe jest pełne wytłumienie odgłosów przy pomocy tego typów słuchawek. Wynik osiągnięty przez Huawei jest bardzo dobry. Można się spodziewać, że również AirPodsy będą niwelowały hałas z zewnątrz na podobnym poziomie.

Słuchawki będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - białej oraz czarnej i trafią do sprzedaży w tym roku. Na razie ich cena jest nieznana.

Źródło: Huawei

Partnerem naszej wyprawy na tegoroczne targi IFA jest sklep internetowy Zadbane Gadżety.