Od pewnego czasu w sieci pojawiały się strony internetowe, które umożliwiały korzystanie z Apple Music w przeglądarce. Jednak były to projekty niezależne od Apple. Dość niespodziewanie amerykański producent udostępnił swoją nową witrynę internetową, dzięki, której klienci mogą korzystać z Apple Music w przeglądarce.

Nowy klient bardzo przypomina usługę, która dostępna jest w programie iTunes na macOS. Użytkownicy mają dostęp do swoich playlist, biblioteki, a także zakładek takich jak Dla Ciebie, Przeglądaj czy Radio. Z poziomu strony można wyszukać również na przykład wybrane utwory, sterować muzyką czy kontrolować poziom głośności. Dodatkowo w łatwy sposób można przejść do webowego klienta do programu iTunes na macOS.

Aktualnie w serwisie nie ma dostępnych na przykład tekstów piosenek.

Dla mnie jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ od teraz mogę korzystać z Apple Music na komputerze z systemem Windows w pracy. Dotychczas jeżeli chciałem posłuchać muzyki, musiałem robić to przy pomocy telefonu lub Spotify.

Należy pamiętać, że projekt ten jest na razie w wersji beta, więc może mieć różne problemy. Osoby zainteresowane mogą zalogować się przy pomocy Apple ID oraz hasła na specjalnej stronie internetowej.