17 września bieżącego roku swoją światową premierę będzie mieć autobiografia Edwarda Snowdena. Książka tego samego dnia ukaże się w naszym kraju pod tytułem „Pamięć nieulotna” nakładem wydawnictwa Insignis. MyApple jest patronem medialnym jej polskiego wydania.

Edward Snowden jest jednym z pierwszych i najbardziej znanych, tzw. sygnalistów. W 2013 roku ten były agent Centralnej Agencji Wywiadowczej i pracownik kontraktowy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego odszedł z amerykańskiego wywiadu i ujawnił prace rządu USA nad metodami przechwytywania i rejestrowania wszystkich rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych i e-mail. Umożliwiłyby one powstanie systemu masowej inwigilacji, dającego wgląd w życie właściwie każdej osoby na świecie.

W swojej książce ujawnia szczegóły powstawania tego systemu i co kierowało nim by ujawnić te informacje.

Książka, na którą czekało wielu. Prawda o Edwardzie Snowdenie i kulisach jego dramatycznej decyzji. Prawda o masowej inwigilacji i o tym, że z internetowych konsumentów staliśmy się internetowym towarem. Snowden, CIA, NSA. Od zafascynowanego technologią chłopca po amerykańskiego cyberszpiega. Od idyllicznego dzieciństwa po skomplikowaną dorosłość, która wstrząsnęła światem. To trzeba przeczytać.

Źródło: Insignis