Apple poinformował swoich resellerów, że biały MacBook został oficjalnie zakwalifikowany jako "End of Life" i jego sprzedaż została zakończona.

Zeszłego roku pojawiła się informacja, że biały MacBook zostanie wycofany ze sprzedaży. Dzień później użytkownicy byli pozbawieni możliwości zakupu go na stronie Apple Store.

Apple po wykreśleniu z oferty MacBook'a white ogłosiło, że komputer będzie dostępny dla instytucji edukacyjnych. W środę pojawiła się informacja, że Apple zakończyło sprzedaże nawet dla edukacji oraz poinformowało o tym swoich resellerów.

MacBook przez lata był podstawowym modelem laptopa w ofercie Apple, ale w roku 2010 został zastąpiony przez MacBooka Air 11.6". Komputery były w tej samej cenie co stawiało MacBook'a white na przegranej pozycji.

Apple wprowadziło plastikowego MacBook'a w maju 2006 w momencie przejścia z procesorów PowerPC na kończąc na Intel. W roku 2008 MacBook tymczasowo dostał aluminiową obudowę lecz później urządzenie zostało wyposażone w lepsze parametry i przemianowane na MacBook'a Pro. Po tym w 2009 roku Apple wydało MacBook'a w plastikowej obudowie Unibody. My jako użytkownicy pożegnaliśmy się z nim w tamtym roku. Pracownicy edukacyjni oraz uczniowie korzystający z "białasów" żegnają się z nimi w tym miesiącu.

Dla przypomnienia i upamiętnienia MacBook'a poniżej wszystkie wersje obudów jaki otrzymał komputer.

żródło: AppleInsider