Trzy miesiące temu Microsoft udostępnił pierwsza, wczesną wersję zbudowanej właściwie od początku przeglądarki internetowej Edge wykorzystującej silnik Chromium. Była to jednak jedynie wersja poglądowa, powstała na wczesnym etapie prac. Wczoraj pojawiła się wreszcie jej pierwsza wersja beta.

W pierwszej becie dostępne jest już wsparcie dla trybu ciemnego interfejsu w macOS Mojave czy wsparcie dla rozszerzeń z Microsoft Insider Addons i Chrome Web Store. Przeglądarka posiada wbudowaną blokadę zapobiegającą śledzeniu użytkownika (w wersji beta trzeba ją odblokować za pomocą przestawienia odpowiedniej flagi w ustawieniach) oraz chroniącą go przed złośliwymi czy podejrzanymi stronami.

Beta przeglądarki Edge ma być aktualizowana co mniej więcej sześć tygodni. W związku z czym pod względem ilości dostępnych funkcji będzie ona bardziej uboga niż aktualizowane na bieżąco lub co tydzień mniej stabilne wersje Canary i Dev.

W tej pierwszej (Canary) pojawiły się już zapowiadane trzy miesiące temu funkcje, jak choćby tłumaczenie stron, tryb czytnika czy eksperymentalna funkcji tworzenia kolekcji ze tekstów i obrazków ze stron internetowych.

Poszczególne wersje testowe (Beta, Dev i Canary) można pobrać tutaj.