Dwa tygodnie temu wybrani przez Apple użytkownicy otrzymali możliwość zamówienia karty płatniczej tej firmy. Udostępnione zostały także samouczki wideo dotyczące korzystania z tego produktu. Od dziś karta ta dostępna jest dla wszystkich użytkowników z USA.

Wniosek o kartę składa się poprzez aplikację Portfel. Kartą można dokonać zapłaty za zakupy w sieci oraz w sklepach stacjonarnych za pośrednictwem Apple Pay.

Aby otrzymać kartę należy pozytywnie przejść proces kwalifikacji. Zależnie od zdolności kredytowej RRSO wynosi od 12,99 do 23,99%.

Poza elektroniczną wersją karty w aplikacji Portfel, użytkownicy otrzymają ​​fizyczną kartę kredytową wykonaną z tytanu z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem. Co ciekawe, ze względów bezpieczeństwa użytkownicy nie znajdą na niej żadnych innych danych - numeru karty, daty ważności oraz kodu CVV. Dane te dostępne będą w aplikacji. Karta posiada pasek magnetyczny oraz czip.

Co więcej, płacąc kartą Apple użytkownicy otrzymają zwrot o wartości 3% kwoty za zakupy w sklepie Apple Store, 2% kwoty za zakupy za pośrednictwem Apple Pay i 1% kwoty zwrotu za wszystkie pozostałe zakupy. Zwrot odbywa się codziennie i można wykorzystać go na następne zakupy lub przelać na dowolny rachunek bankowy.

W aplikacji Portfel znajdują się narzędzia do monitorowania i planowania wydatków. Dzięki kategoriom wydatków, które oznaczone zostały kolorami użytkownicy będą wiedzieć ile pieniędzy wydali na poszczególne cele.

Karta Apple to „bezpłatna” karta kredytowa. Nie ma opłat rocznych, opłat za opóźnienie w płatności oraz opłat za przekroczenie limitu kredytowego.

Źródło: MacRumors