Ostatnio Was informowaliśmy o tym, że według najnowszych informacji w drugim kwartale tego roku globalna sprzedaż iPhone'ów spadła o 17% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Również w Europie amerykański producent odnotował mniejsze zainteresowanie.

Zdaniem analityków Canalys, Apple w okresie od kwietnia do czerwca sprzedało na starym kontynencie 6,4 miliona smartfonów. Jest to spadek o 17% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Udział firmy w tym rynku spadł o 2,9% i wynosi 14,1%. Również Huawei odnotował gorsze wyniki sprzedażowe. Sprzedaż 8,5 miliona telefonów, pozwoliła firmie osiągnąć niemal 19-procentowy udział.

Dla porównania Samsung dzięki sprzedaży 18,3 miliona urządzeń (wzrost o 3 miliony rok do roku), może pochwalić się ponad 40-procentowym udziałem w Europie. Warto wspomnieć, że największy wzrost sprzedaży odnotowało Xiaomi. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej firma sprzedała 4,3 miliona urządzeń (wzrost o 48%), co przełożyło się na niemal 10-procentowy udział.

Łącznie wszyscy producenci telefonów w okresie od kwietnia do czerwca sprzedali łącznie 45,1 miliona urządzeń.

Źródło: Canalys