Apple już dawno przestało traktować aplikację Apple Music dla systemu Android po macoszemu. Program jest aktualizowany na bieżąco i pod względem wyglądu i funkcji jest właściwie identyczny z tym dla iOS (pozwala nawet na więcej - zapis muzyki na karcie pamięci, rzecz niemożliwa w przypadku iOS). Teraz pojawiła się jego nowa wersja testowa, wyposażona m.in. w tryb ciemny i funkcję wyświetlania tekstu piosenek.

Apple Music 3.0 dla Androida, na razie w wersji beta, pozwala w łatwy sposób ręcznie przełączać się pomiędzy trybem jasnym i ciemnym, lub też wybór uzależnić od trybu pracy baterii.

Z kolei teksty piosenek wyświetlane są po stuknięciu w ikonę komiksowego dymku w widoku odtwarzacza. Jest ona podświetlona jeśli w serwisie faktycznie dostępny jest tekst utworu. Jego linijki podświetlane są wraz z odtwarzaniem niczym jak w karaoke.

Beta testy Apple Music dostępne są dla wszystkich użytkowników systemu Android. Można się do niech zapisać bezpośrednio w sklepie Play Store.

Od dawna korzystam z Apple Music dla systemu Android na moim smartfonie BlackBerry, który wyposażony jest w gniazdo mini jack.