Apple wystartowało z nowym programem zwanym „Apple Digital Masters”, którego zdaniem jest wypełnienie oferty Apple Music utworami w najwyższej możliwie jakości, przygotowanymi specjalnie pod kątem strumieniowania w tym serwisie. Jest to w pewnym stopniu odsłona starszego programu „Mastered for iTunes”.

Apple od jakiegoś czasu wprowadza do Apple Music piosenki zremasterowane w ramach starszego programu. Większość z najbardziej popularnych utworów na listach Top 100 w USA i na świecie jest już w ten sposób przygotowana.

Warto wspomnieć, że chodzi tutaj o ostatni etap produkcji utworów czyli tzw. mastering, podczas którego - za pomocą specjalnych narzędzi - producenci muzyczni - mogą przygotować utwory w taki sposób by strumieniowanie przez Apple Music (a wcześniej pobierane z iTunes) były brzmiały niemal tak samo jak w studio.

Niestety utwory, które przygotowane zostały w ramach starszego programu „Mastered for iTunes” lub obecnego „Digital Masters” nie są w żaden sposób oznaczone w Apple Music. Ruch Apple pozwala mieć jednak nadzieję na to, że firma zaoferuje użytkownikom więcej muzyki nie tylko w lepszej jakości i w tzw. „bezstratnym” formacie.

Źródło: Billboard


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019