Coraz cześciej w sieci pojawiają się doniesienia związane z potencjalnym, nowym 16-calowym MacBookiem Pro, który miałby trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Najnowsze informacje dotyczące tego urządzenia, pochodzą od Jeffa Lina, analityka firmy IHS Markit.

Jego zdaniem we wrześniu ma ruszyć masowa produkcja MacBooka Pro, w związku z czym do sprzedaży trafi on już w połowie października. Dodatkowo komputer ma zastąpić dotychczasowe 15-calowe modele, ponieważ mało prawdopodobnym jest, żeby Apple zdecydowało się oferować klientom jednocześnie 15" oraz 16" laptopy, biorąc pod uwagę, że nowa jednostka ma się cechować takimi samymi rozmiarami co aktualnie największy model.

MacBook Pro ma być wyposażony w procesory Intel z serii Coffee Lake-H, takei same jakie dostępne są w 15-calowych modelach. Najmocniejsza wersja ma się cechować 8-rdzeniowym chipem.

Warto przypomnieć, że komputer ma mieć ekran typu edge to edge, klawiaturę z nowym mechanizmem nożycowym, a jego cena ma się zaczynać od 3 tysięcy dolarów.

Źródło: 9To5Mac