Zbliża się wrzesień, a więc prezentacja i premiera nowych modeli iPhone'ów. Jak dotąd Apple nie podało terminów obu wydarzeń (dzień premiery zawsze ogłaszany jest podczas prezentacji nowych urządzeń), termin premiery zdradził jednak prezes japońskiego operatora komórkowego SoftBank, Ken Miyauchi. Informację o tym podał blog Macotakara.

Zapytany o plany związane z premierą nowych iPhone'ów w świetle wchodzącego w Japonii 1 października prawa, w myśl którego japońscy operatorzy nie będą mogli łączyć w jednym abonamencie opłat za transfer danych i rat za smartfona, Miyauchi wspomniał, że niemal dziesięć dni po premierze nowe iPhone'y zostaną wyodrębnione ze wspólnego planu taryfowego. Zastrzegł od razu, że nie wie, kiedy Apple planuje premierę.

Operator będzie musiał to zrobić przed 1 października, a więc 30 września. Dziesięć dni wcześniej, a więc 20 września będzie piątek.

Z kolei 9To5Mac przewiduje, że prezentacja nowych urządzeń będzie miała miejsce 10 (wtorek) lub 11 września (środa). Warto zauważyć, że termin ten pokrywa się z targami IFA w Berlinie, które odbywają się w tym roku w dniach 6 - 11 września. Apple oczywiście nie będzie na tych targach obecne, ale prezentacja nowych urządzeń z pewnością odciągnie uwagę przynajmniej części mediów od tej imprezy.

Źródło: 9To5Mac za Macotakara