Dosłownie przed chwilą pisaliśmy o najnowszych doniesieniach związanych z tegorocznymi iPhone'ami. Niektórzy wybiegają jeszcze bardziej w przyszłość i spekulują na temat przyszłorocznych urządzeń.

Ciekawą informacją podzielił się znany z przecieków użytkownik Twittera, kryjący się pod nickiem IceUniverse. Dotychczas był on kojarzony z doniesieniami związanymi z urządzeniami Samsunga. Wygląda na to, że tym razem udało mu się dotrzeć do rewelacji związanych z amerykańskim producentem.

Według niego Apple rozważa wprowadzenie ekranów z odświeżaniem 120 Hz. Takie rozwiązanie dotychczas było stosowane w iPadach Pro, które używają paneli LCD. Wyświetlacz korzystający z technologii "ProMotion" mógłby dostosowywać się do szybkości przewijania poszczególnych treści. Taki zabieg miałby wpłynąć na czas reakcji i płynność działania telefonu.

Adaptacyjne protokoły "ProMotion" redukują także opóźnienia podczas korzystania z rysika Apple Pencil. Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że jego obsługa mogłaby zostać wprowadzona w kolejnych generacjach iPhone'ów.

Inne doniesienia mówią, że w przyszłym roku wszystkie nowe telefony będą korzystały z wyświetlaczy OLED. Informacje o technologii ProMotion traktowałbym z dużą dozą rezerwy.

Póki co poczekajmy na premierę nowych iPhone'ów, do której pozostało jeszcze kilka tygodni.

Źródło: MacRumors