Szef firmy TSMC, C.C. Wei podczas konferencji inwestorów stwierdził, że firma jest gotowa do produkcji procesorów 5 nm. Ta informacja może potwierdzać, że przyszłoroczne iPhone'y otrzymają jednostki dysponujące nową technologią.

W kwietniu pisaliśmy, że firma TSMC opracowała technologię, pozwalającą jej na produkcję czipów w procesie 5 nm. Podczas spotkania inwestorów prezes TSMC powiedział, że firma jest gotowa do produkcji procesorów już w pierwszej połowie 2020 roku.

W oświadczeniu prezesa TSMC, które opublikował serwis Digitimes można przeczytać, że zapotrzebowanie od największych klientów, na podzespoły związane z technologią 5G w smartfonach ciągle rośnie. W związku z tym TSMC planuje wydać więcej pieniędzy na rozbudowanie linii produkcyjnej dla procesorów 5 nm. Jednocześnie TSMC nie zrezygnuje z produkcji czipów 7 nm.

Zwykle w pierwszej połowie nowego roku Apple rozpoczyna proces tworzenia nowych iPhone'ów. Można więc zakładać, że przyszłoroczny Apple A14 Bionic będzie jednostką jeszcze bardziej zaawansowaną. Eksperci przewidują, że to właśnie w 2020 roku telefony Apple zadebiutują z technologią 5G na pokładzie.

Na ten moment te informacje nie są jeszcze potwierdzone. Zapewne więcej dowiemy się pod koniec roku, kiedy to opadną emocje związane z debiutem tegorocznych modeli iPhone'ów.

Źródło: 9to5Mac


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.