Warszawska firma Immersion od lat zajmuje się tematem rzeczywistości rozszerzonej. Niedawno, z okazji 50 rocznicy lądowania na Księżycu, stworzyła ona na zlecenie NASA i Smithsonian Institute aplikację dla iOS i Androida, która prezentuje multimedialne kalendarium wydarzeń, które doprowadziły do lądowania na tym naszym naturalnym satelicie. Program jest oczywiście wzbogacony o gry i prezentacje w rzeczywistości rozszerzonej.

Aplikacja Apollo's Moon Shot AR już na starcie robi wrażenie bardzo ładnym interfejsem i szatą graficzną. Poszczególne wydarzenia z kalendarium przesuwają się po orbicie okołoziemskiej niczym nasz naturalny satelita.

Wystarczy stuknąć w jedno z nich, by otworzyć szczegółowe informacje na jego temat. Towarzyszą im zwykle zdjęcia, często film, a czasem prosta gra lub prezentacja wykorzystująca właśnie rzeczywistość rozszerzoną.

Dzięki niej można spróbować sterować statkiem Saturn 5 w misji Apollo 11, tak by wykorzystując siłę grawitacji Ziemi i Księżyca wprowadzić bezpiecznie statek na orbitę tego drugiego ciała niebieskiego. Spróbować swoich sił w lądowaniu na Księżycu. Można też obejrzeć w rzeczywistości rozszerzonej start samej rakiety Saturn 5, skafander kosmiczny czy moduł kontrolny, w którym załoga wróciła na Ziemię, a także przejść przez specjalny portal i stanąć na powierzchni Księżyca.

Apollo's Moon Shot to świetna zabawa zarówno dla dzieci i dorosłych. Program zrobił ogromne wrażenie także na Departamencie Stanu USA, który rozesłał ją do wszystkich ambasad Stanów Zjednoczonych, by skorzystały z niej przy świętowaniu 50 rocznicy lądowania na Księżycu. W wywiadzie dla Business Insider Polska CEO Immersion, Piotr Baczyński, wspomina, że program testował m.in. syn Neila Armstronga.

Aplikacja Apollo's Moon Shot AR dostępna jest w App Store za darmo.


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.