W ostatnich miesiącach w związku z narastającymi napięciami pomiędzy USA i Chinami i wciąż możliwym wprowadzeniem przez Stany Zjednoczone ceł na elektronikę sprowadzaną z Państwa Środka, coraz częściej mówi się o przeniesieniu przez Apple części produkcji do innych krajów w Azji. Firma rozmawiała też o tym ze swoimi dostawcami. Sprawa nie dotyczy tylko iPhone'ów czy komputerów Mac, ale także akcesoriów.

Zdaniem Nikkei Asian Review chińska firma GoerTek, która dla Apple produkuje AirPody już tego lata ma rozpocząć testy produkcji najnowszej wersji tych słuchawek w swoich zakładach w północnym Wietnamie. Apple poprosiło też dostawców, by w trakcie testów nie podnosili cen na podzespoły potrzebne w ich produkcji. Później jednak, kiedy rozpocznie się ona na masową skalę będą mogli je zweryfikować.

W Wietnamie od dawna produkuje się słuchawki EarPods, dotąd jednak nie wytwarzano tam słuchawek AirPods. Sprzedaż tych ostatnich szybko rośnie. W minionym roku sprzedano ich 35 milionów, podczas gdy w 2017 roku było to 20 milionów.

Źródło: Nikkei Asian Review


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.