Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro® Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro® Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

W sumie Thule wprowadza na polski rynek pięć nowości z serii Gauntlet. Są to dwie aktówki dla komputerów 13 - i 15-calowych MacBooków Pro oraz 13-calowych MacBooków Air, a także trzy wersje futerału Thule Gauntlet MacBook/MacBook Pro® Sleeve dopasowanego do komputerów Apple z ekranami o przekątnych liczących 12, 13 i 15 cali.

Zarówno aktówki, jak i futerały oferują zbliżony wysoki poziom ochrony i podobny zestaw funkcji – główna różnica pomiędzy nimi polega na tym, że aktówki wyposażone są w pasek pozwalający na noszenie ich na ramieniu i oferują dodatkowe przegródki na dokumenty, power bank i inne akcesoria, zaś smukłe, niskoprofilowe futerały idealnie nadają się do przenoszenia samego komputera w biurze czy transportowania go w plecaku czy walizce.

Cechami wspólnymi wszystkich nowych modeli są m.in. formowana wtryskowo, skorupowa ochronna obudowa (zapewniająca wysoki poziom ochrony i możliwość korzystania ze sprzętu bez wyjmowania z etui), a także wzmocnione narożniki i wewnętrzna wyściółka, które chronią sprzęt przed uderzeniami i zarysowaniami, zapewniając skuteczną ochronę newralgicznych elementów komputerów.

Aktówki Thule Gauntlet MacBook Pro® Attaché dostępne są w kolorze czarnym, zaś futerały z serii Thule Gauntlet MacBook Sleeve w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym (Black), niebieskim (Majolica Blue) oraz bordowym (Bordeaux). Ceny nowości zaczynają się do 215 zł. Pełną specyfikację serii Thule Gauntlet oraz informacje o kompatybilności z poszczególnymi modelami notebooków znaleźć można na stronie Thule.

Dystrybutorem nowych produktów Thule Gauntlet oraz innych plecaków i toreb na sprzęt komputerowy i fotograficznych Thule jest firma Impakt.