Apple sukcesywnie pracuje nad dodawaniem wsparcia dla iOS 13 i iPadOS w swoich aplikacjach. Wczoraj udostępniło nową betę (2.6) programu TestFlight, służącego do instalowania wersji testowych aplikacji, która przynosi wsparcie dla trybu ciemnego w iOS 13 i iPadOS.

Od ponad miesiąca korzystam z testowej wersji iPadOS na moim iPadzie Air 2 i muszę przyznać, że ciemny tryb kolorystyczny bardzo przypadł mi do gustu. Właściwie w ogóle nie przełączam interfejsu w tryb jasny, niezależnie od tego, jaka jest pogoda.

Ciemny tryb kolorystyczny dostępny był od początku w aplikacjach systemowych, w tym Shortcuts (Skróty), która w iOS 13 i iPadOS jest już w systemie (w iOS 12 trzeba było ją samodzielnie zainstalować). TestFlight nie jest programem, który fabrycznie instalowany jest w iOS, stąd też wsparcie dla ciemnego trybu kolorystycznego dostał trochę później.

Beta aplikacji TestFlight dostępna jest tylko dla zarejestrowanych deweloperów. Do jej zainstalowania wymagana jest jej wcześniejsza testowa lub pełna wersja. Proces dystrybucji wersji testowej odbywa się bowiem także za pośrednictwem tego programu.

Wciąż jednak nie wszystkie aplikacje Apple kompatybilne są z nowymi systemami. Ja czekam na aktualizację lub testową wersję Swift Playgrounds, którego wykorzystuję do nauki dzieci programowania w szkole. Program ten nie działa w becie iPadOS, nie wspiera też ciemnego trybu kolorystycznego.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019