iPhone 5s przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych modeli smartfonów Apple, zarówno pod względem designu, jak i wydajności. Nic dziwnego, smartfon ten wciąż jest wspierany i całkiem sprawnie działa na nim najnowszy system operacyjny iOS 12.

I choć model ten nie otrzyma aktualizacji do iOS 13 to po niemal sześciu latach wciąż jest moim zdaniem urządzeniem, które sprawdza się w codziennym użytkowaniu. To z pewnością dlatego Apple wspierało go tak długo. IPhone 5s otrzymał w sumie sześć dużych wersji systemu iOS, od iOS 7 (zainstalowaną fabrycznie) do obecnej iOS 12.

To, jak wyglądał rozkład kolejnych wersji iOS na poszczególnych modelach iPhone'a prezentuje infografika przygotowana przez serwis statista. Zdecydowanie najgorzej pod względem ilości wersji systemu iOS wypadają pierwsze modele iPhone'ów, a więc iPhone z 2007 roku i wprowadzony rok później iPhone 3G. Oczywiście modele z ubiegłego i bieżącego roku otrzymały na razie tylko dwie wersje systemów iOS, z pewnością jednak na tym się nie skończy.

Infographic: How Long Does Apple Support Older iPhone Models? | Statista You will find more infographics at Statista

Osobiście iPhone 5s to chyba najbliższy mi model zaraz po tym pierwszym, zaprezentowanym w 2007 roku. Do dzisiaj sprawdza się znakomicie jako telefon mojego starszego syna, który nie chciał go zamienić na nowszy i większy model. Wymieniłem w nim tylko baterię i ekran (rozbity po jednym z wielu upadków ze szkolnych schodów).

Źródło: MójMac za Statista