Ten numer był już gotowy w piątek i gdyby nie niespodziewana tego dnia informacja o planowanym odejściu Jonathana Ive'a z Apple, pewnie czytalibyście go już właśnie wtedy. I choć w ostatnich latach widać było, że Ive przestaje grać na tych samych falach co Apple, to jednak takie informacje są zawsze dużym zaskoczeniem. Kiedy dotarła do mnie ta informacja, wiedziałem, że jest to koniec pewnej ery, ale i szansa dla Apple. O tym piszę w otwierającym najnowszy numer naszego magazynu artykule.

Tymczasem mamy lato i są wakacje, przynajmniej dla części z Was, Drodzy Czytelnicy. Znowu będzie można pospać dłużej, wylegiwać się w ogrodzie czy na plaży albo ruszyć na pasjonujące wyprawy. W każdym z przypadków iPhone lub iPad będzie gdzieś blisko. Dlatego warto mieć na nich zainstalowaną nie tylko aplikację naszego magazynu, ale także kilka innych, o których piszemy w tym numerze.

Przegląd tych, bez których właściwie nie powinniśmy się ruszać na wakacje, przygotował Jacek Swoboda. Wakacje to także dobry czas na nadrobienie zaległości w lekturze, choćby i komiksach. O aplikacjach do czytania komiksów pisze w tym numerze Marek Gawryłowicz.

Nie możemy oczywiście nie wspomnieć o nowościach zaprezentowanych podczas keynote otwierającego konferencję WWDC. Przegląd wszystkich systemów zostawiamy sobie jednak na koniec wakacji. W tym numerze skupiamy się na dwóch najbardziej widocznych zmianach: rozbiciu aplikacji iTunes na mniejsze oraz systemie iPadOS.

To oczywiście nie wszystko. Najnowszy numer pełen jest ciekawych tekstów, do lektury których serdecznie Was zapraszam w imieniu całej redakcji.

Pobierz MyApple Magazyn nr 4/2019