Komputery Mac Pro z wciąż jeszcze aktualnej linii montowane są w zakładach w Austin w Teksasie. Apple głośno chwaliło się w 2013 przeniesieniem produkcji tych maszyn właśnie do USA. W przypadku nowego modelu zaprezentowanego podczas keynote otwierającego tegoroczną konferencję WWDC sprawa wyglądać będzie inaczej. Zdaniem the Wall Street Journal komputery te montowane będą w Chinach w zakładach Quanta prawdopodobnie niedaleko Szanghaju.

Nowe Maki Pro mają być montowane w tych samych zakładach, w których montowane są różne modele MacBooków. Produkcja w Chinach jest zdecydowanie bardziej opłacalna, m.in. ze względu na bliskość fabryk, w których wytwarzane są podzespoły. Tych nie trzeba następnie transportować aż do USA.

Przeniesienie produkcji Maców Pro ponownie do Chin odbędzie się w cieniu wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami. Ciekawe, czy ruch ten spotka się z głośną krytyką administracji prezydenta Trumpa.

Źródło: 9To5Mac za The Wall Street Journal


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019