Power banki to nieodzowny element wyposażenia właściwie każdego użytkownika smartfona. Można je znaleźć w kieszeni lub torbie niemal każdego z nich. Są power banki o mniejszej i większej pojemności, różnią się też wielkością i wyglądem, są także takie wyposażone w złącze USB-C Power Delivery, za pomocą których naładujemy nie tylko smartfona czy tablet, ale również podładujemy laptopa.

Kiedy przesiadłem się na 15-calowego MacBooka Pro z Touch Barem, zrozumiałem, dlaczego Apple usunęło z systemu macOS informację o pozostałym czasie pracy na baterii. W przypadku nowych MacBooków Pro i obciążających je zadań np. w Xcode, zgromadzona we wbudowanych ogniwach energia wyczerpuje się w ekspresowym wręcz tempie. Stąd też przewidywany czas pracy mógłby się nagle zmienić np. o godzinę lub dwie. Z własnego doświadczenia wiem, że nowe MacBooki Pro przy intensywnej pracy mogą nie wytrzymać na baterii dłużej niż dwie godziny. Wraz z przesiadką na ten komputer przypomniałem sobie, co to znaczy w panice szukać gniazdka. Nic zatem dziwnego, że zacząłem rozglądać się za power bankiem, do którego będę mógł podłączyć nie tylko mojego iPhone'a czy iPada, ale także mojego MacBooka Pro. Taki power bank właśnie znalazłem. To PEPPER JOBS 45W USB-C PD PORTABLE POWER BANK.

No dobrze, ktoś może zwrócić uwagę na to, że jego moc to jedynie 45 W. Owszem, szybko tym power bankiem mojego MacBooka Pro nie naładuję, ale skutecznie za jego pomocą przedłużę czas pracy na baterii. Wyposażony w gniazdo USB-C Power Delivery power bank o pojemności 20800 mAh pozwala na przedłużenie pracy tego komputera od dwóch (przy pracy w Xcode) do nawet pięciu godzin (przy intensywnym przeglądaniu sieci, otwartych edytorach tekstu, programie pocztowym i innych typowo biurowych aplikacjach). To pozwala w spokoju pracować nad projektem, bez nerwowego rozglądania się za gniazdkiem elektrycznym. Za pomocą gniazda USB-C Power Delivery i odpowiedniego kabla można także szybko naładować iPhone'a 8, 8 Plus, X, XS, XS Max, a także iPada Pro. Power bank wyposażony jest też w dwa tradycyjne gniazda USB-A, za pomocą których można ładować dwa kolejne urządzenia. W sumie jednocześnie można ładować trzy urządzenia podpięte do portów USB-A i portu USB-C.

Ten ostatni przydaje się nie tylko do doładowywania mojego MacBooka Pro czy ładowania mojego iPhone'a, ale także do szybkiego ładowania samego power banku. Warunkiem jest tutaj użycie ładowarki wspierającej technologię Power Delivery. Naładowanie w ten sposób do pełna zajęło mi nieco ponad cztery godziny.

Power bank wyposażony jest w wysokiej jakości ogniwa LG, a także odpowiednie zabezpieczenia przed przeładowaniem, przegrzaniem czy zwarciem. Całość zamknięta jest w stylowej obudowie z czarnego plastiku wykończonego matowo. Ze względu na swoją pojemność opisywany power bank jest dość duży, ale jego wielkość jest porównywalna z innymi urządzeniami tego typu o podobnej pojemności.

PEPPER JOBS 45W USB-C PD PORTABLE POWER BANK to od kilku tygodni największy przyjaciel mojego MacBooka Pro i iPhone'a XS Max.

Urządzenie dostępne jest w sklepie Zadbane Gadżety w cenie 449 zł. (https://zgsklep.pl/product-pol-1126-Pepper-Jobs-45W-USB-C-PD-Portable-Power-Bank.html)

Artykuł ukazał się pierwotnie w MyApple Magazynie nr 3/2019

Pobierz MyApple Magazyn nr 3/2019