Kilka dni temu Apple zwiększyło limit wielkości plików pobieranych z App Store poprzez sieć komórkową. Okazuje się, że firma jesienią zmieni ponownie zasady.

We wspomnianym wpisie podzieliłem się swoją wizją i pragnieniem jakby mógł wyglądać mechanizm pobierania aplikacji z AppStore w razie braku dostępu do Wi-Fi.

Szkoda, że użytkownicy nie mają możliwości decydowania - na przykład z poziomu ustawień - czy chcą wykorzystywać swoje pakiety danych do pobierania wszystkich aplikacji z App Store. Dla wielu z nich byłoby to niewątpliwym ułatwieniem. Może firma kiedyś zdecyduje się na prowadzenie takiej opcji.

Dość niespodziewanie Apple postanowiło coś z tym zrobić i w pierwszej becie iOS 13 dodało możliwość zniesienia tego ograniczenia z poziomu ustawień.

O ile firma nie zdecyduje się z tego zrezygnować, to użytkownik systemu mobilnego będzie mógł wybrać jedną z trzech wersji:

  • pozwalaj zawsze - umożliwia pobieranie aplikacji poprzez sieć komórkową bez względu na wielkość. Jedynie, gdy będziemy korzystać z tak zwanego roamingu, to wtedy system będzie każdorazowo pytał o pozwolenie
  • zapytaj, gdy aplikacja jest większa niż 200 MB - umożliwia pobieranie aplikacji poprzez sieć komórkową do 200 MB. Powyżej tej wielkości system będzie wymagał autoryzacji
  • najpierw zapytaj - mechanizm każdorazowo będzie pytał o zgodę

W celu zmiany ustawień należy wejść odpowiednio w Ustawienia, iTunes & AppStore oraz w Pobieranie aplikacji.