W 2013 roku Native Instruments opublikowało w App Store aplikację DJ-ską Traktor DJ. Mimo iż początkowo zapowiadała się ona całkiem obiecująco, to jednak nie udało jej się osiągnąć zbyt dużej popularności, głównie ze względu na wolne tempo rozwoju i brak regularnych aktualizacji. Sześć lat później firma ta postanowiła jeszcze raz spróbować swoich sił w tworzeniu aplikacji dla iOS, czego efektem jest darmowy program Traktor DJ 2.

Traktor DJ 2 to stosunkowo prosta aplikacja DJ-ska, pozwalająca miksować ze sobą utwory znajdujące się w pamięci naszego urządzenia (istnieje też opcja odtwarzania muzyki z usługi streamingowej SoundCloud GO+, jednak jak na razie nie jest ona dostępna w Polsce). Na jej wyposażeniu znajdziemy dwa odtwarzacze (z opcją automatycznej synchronizacji tempa), prosty mikser oraz zestaw wbudowanych efektów. Mimo iż widać wyraźnie, iż aplikacja ta była projektowana przede wszystkim z myślą o iPadach, to jednak jest ona dostępna także w wersji dla komputerów z systemami macOS lub Windows (jak na razie nie wiadomo, czy w przyszłości doczeka się ona także wersji dla iPhone'a). Traktor DJ 2 oferuje też możliwość współpracy z kontrolerami Traktor Kontrol S2 MK3 i Traktor Kontrol Z1 oraz interfejsem Traktor Audio 2.

Aplikacja Traktor DJ 2 dla iPada dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu App Store. Wersję dla macOS można zaś pobrać z oficjalnej strony firmy Native Instruments.

Pobierz Traktor DJ 2