O ciemnym trybie kolorystycznym w iOS mówi się od dawna i równie długo wielu na niego czeka. Zrzuty ekranu z iOS 13, w których posiadanie wszedł serwis 9To5Mac, wskazują, że nadchodzi kres tego oczekiwania.

Nowy, ciemny tryb kolorystyczny będzie można aktywować w iOS 13 z poziomu aplikacji Ustawienia lub z Centrum Sterowania. W przypadku ekranu startowego zmiany są niewielkie - dock zyskał wyraźnie ciemniejszy kolor. Zdecydowane zmiany widać za to w aplikacji Muzyka. Apple może zdecydować się na prawdziwie czarne tło, co w przypadku ekranów OLED wiązać się będzie z oszczędnością energii. Możliwe też, że Apple przygotuje nowe tapety przeznaczone właśnie dla trybu ciemnego.

Na zrzutach ekranu opublikowanych przez 9To5Mac widać też zmianę w wyglądzie narzędzia dodawania adnotacji do zrzutów ekranu. W iOS 12 tło jest szare, a na powyższym zrzucie widać, że stanowi je rozmyta tapeta.

Zmianie ma ulec także wygląd aplikacji Przypomnienia. To, jak wyglądać ma w iOS 13 można zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, także opublikowanym przez 9To5Mac.

Zaprezentowane przez ten serwis zrzuty potwierdzają także doniesienia o połączeniu w jedną aplikacji Find My Friends i Find My iPhone. W iOS 13 ma się ona nazywać po prostu Find My.

Źrodło: 9To5Mac