Apple nie tylko rozszerzyło dzisiaj program darmowej naprawy klawiatur o MacBooki Air z 2018 oraz MacBooki Pro z 2018 i 2019 roku, ale także otworzyło zupełnie nowy, skierowany do użytkowników 13-calowych MacBooków Pro z 2016, w których pojawiły się problemy z podświetleniem ekranu.

Chodzi dokładnie o problemy z elastyczną taśmą, którą połączony jest ekran z jednostką centralną, która w miarę używania się może przecierać się i pękać, czego efektem jest początkowo częściowy (wyglądające jak podświetlenie sceny w starym teatrze), a ostatecznie całkowity zanik podświetlenia ekranu. Problemy te zostały ochrzczone mianem „Flexgate”.

Według Apple problem ten wystąpił jednie w niewielkiej (jakżeby inaczej) liczbie 13-calowych MacBooków Pro z 2016 roku, zarówno tych z dwoma, jak i z czterema portami USB-C/Thunderbolt 3 i to właśnie je obejmuje program darmowej naprawy.

Na skorzystanie z niej użytkownicy mają dwa lata, licząc od 21 maja 2019 roku lub cztery lata licząc od daty pierwszego zakupu komputera.

Źródło: Apple