Do końca tego roku Apple Pay ma być oficjalnie dostępne w 40 krajach na całym świecie. Okazuje się, że amerykański producent cały czas pracuje nad rozwojem własnej usługi.

W trakcie konferencji TRANSACT odbywającej się w Las Vegas, Jennifer Nailey przedstawiła nowości, które pojawią się w tym roku. Pierwszą z nich jest możliwość wykorzystywania specjalnych naklejek NFC służących między innymi do płatności, wynajmu rowerów bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania czy dodatkowych urządzeń. Rozwiązanie to jest bardzo proste, tanie i nie wymaga stałego zasilania. Na przykład w celu dokonania płatności za koszulkę w sklepie sieci Bonobos, będzie trzeba przybliżyć smartfon czy zegarek do specjalnej naklejki znajdującej się na półce. Podobnie ma wyglądać możliwość wynajmowania rowerów miejskich.

Dodatkowo Nailey ogłosiła, że już niedługo będzie można łatwo zarządzać kartami lojalnościowymi z poziomu systemowej aplikacji Wallet. Moduły NFC ułatwią również na przykład zapisywanie się do nowego programu.

Prawdopodobnie w trakcie czerwcowej konferencji WWDC, przedstawiciele Apple omówią szerzej to rozwiązanie.

Źródło: Engadget