Ming Chi-Kuo przewiduje, że iPhone'y w 2019 roku zostaną wyposażone w nowe anteny wykonane z materiału MPI, a nie jak dotychczas ciekłokrystalicznych polimerów LCP.

W iPhone'ach XS, XS Max oraz XR są stosowane anteny wykonane z ciekłokrystalicznego polimeru (LCP). Według Kuo ten materiał sprawia problemy w procesie produkcyjnym, a także ma ograniczenia technologiczne. MPI stosowane w antenach jest łatwiejsze i tańsze do wyprodukowania.

Według analityka przy produkcji anten 5G do iPhone'ów w 2020 roku, Apple wciąż będzie stosowało materiał LCP. Problemy z wydajnością i procesem produkcyjnym powinny zostać do tego czasu rozwiązane. Ponadto Ming Chi-Kuo sądzi, że anteny z LCP pojawią się w kolejnych modelach iPadów Pro. Zastosowanie nowego rodzaju anten nie powinno mieć większego wpływu na jakość połączeń.

Źródło: MacRumors

Dla wszystkich czytelników naszego portalu sklep MyApple przygotował specjalny 10% rabat na produkty marki ZENS. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: ZENS05. Kod jest ważny do 20 maja 2019 roku.