Ousmane Bah, 18-latek z Nowego Jorku, pozwał firmę Apple o niesłuszne aresztowanie go po tym, jak omyłkowo oskarżony został o udział w serii napadów na sklepy Apple Store. Bah żąda jednego miliarda dolarów odszkodowania.

Bah aresztowany został w listopadzie ubiegłego roku w wyniku pomyłki oprogramowania do rozpoznawania twarzy, które wykorzystywane jest w ramach monitoringu zainstalowanego w salonach Apple.

Oprogramowanie powiązało twarz włamywacza z danymi Baha, a to właśnie na podstawie tej identyfikacji podjęto decyzję o aresztowaniu.

W złożonym dziś pozwie Bah twierdzi, że nakaz aresztowania zawiera zdjęcie, które w ogóle go nie przypomina. Co więcej, podczas napadu na sklep w Bostonie, o który jest oskarżony, uczestniczył w balu z okazji zakończenia przez niego szkoły średniej. Uroczystość odbyła się na Manhattanie w Nowym Jorku.

Dodać należy, że jakiś czas temu Bah zgubił swoje tymczasowe prawo jazdy, które prawdziwy złodziej mógł wykorzystać podczas wcześniejszych wizyt w sklepach. W dokumencie tym nie znajduje się zdjęcie, więc twarz złodzieja mogła zostać omyłkowo powiązana z tożsamością Baha.

Rzecznik firmy Apple odmówił komentarza w tej sprawie.

Źródła: Bloomberg


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019