To nie pierwsze informacje, które sugerują ekspansję Face ID i Touch Bara. Czy Apple zrezygnuje z Touch ID w MacBookach wraz z aktualizacją serii Pro?

Europejski Urząd Patentowy opublikował w piątek zaktualizowane dokumenty Apple, w których pojawiły się kolejne 94 zastrzeżenia. Wynika z nich, że Apple rozważa implementację w swoich komputerach czujnika biometrycznego, opartego na systemie rozpoznawania twarzy. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w patencie, Face ID mogłoby trafić do MacBooków Pro z Touch Barem.

Sam Touch Bar natomiast może trafić do komputerów stacjonarnych Apple. Opublikowane dokumenty bardzo wyraźnie opisują sytuację, w której dotykowy pasek byłby implementowany w klawiaturze Magic Keyboard lub w touchpadzie Magic Trackpad. W dokumentacji pojawiła się także samodzielna wersja urządzenia, która mogłaby być rozszerzeniem dla wszystkich tych, którzy mają już stacjonarne Maki.

Opublikowane dziś zastrzeżenia to nie pierwsza informacja o możliwej implementacji Face ID w komputerach Apple.

Źródło: Patently Apple

Ważna informacja:
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych sklep MyApple przygotował dla naszych czytelników dodatkowy 10% rabat. Wystarczy w koszyku zaznaczyć: „Posiadam kod rabatowy” i wpisać: WesolychSwiat. Kod jest ważny do 22 kwietnia 2019 roku.


Pobierz aplikację MyApple  i czytaj wygodnie Magazyn MyApple