Mieszkańcy USA są dużo bardziej zżyci ze sprzętem Apple, ale tak wielkie przywiązanie do iPhone’a wciąż pozostaje zaskoczeniem. Niemal każdy nastoletni Amerykanin deklaruje, że jego następny telefon będzie miał nadgryzione jabłko.

Badanie przeprowadziła firma Piper Jaffray. Według opublikowanych statystyk aż 86% nastolatków mieszkających w USA planuje, że ich następnym smartfonem będzie iPhone. Choć zebrane informacje nie wskazują powodów, można zakładać, że za decyzją stoi przede wszystkim przywiązanie do ekosystemu Apple i mobilnego systemu iOS. Pod uwagę należy brać także popularność komunikatora iMessage, którego nie obsługują urządzenia z systemem Android.

W opublikowanym raporcie znalazły się także inne informacje o zachowaniach młodych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W perspektywie zbliżającego się startu Apple TV+ warto zauważyć, że Netflix bardzo wyraźnie zdominował już rynek treści wideo. Aż 38% badanych wskazuje, że korzysta z tej platformy, co czyni ją najpopularniejszą platformą VOD, która nie tylko dubluje amerykańskie kablówki (16%), ale także wygrywa z dostępnym za darmo YouTubem (33%).

Średni wiek badanych wyniósł 15,9 lat, a średni dochód gospodarstwa domowego to 68 300 USD rocznie. Populację przebadano na próbie 8600 osób.

Źródło: AppleInsider


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.