Dość niespodziewanie Apple obniżyło cenę swojego smart głośnika. Zmienione ceny dostępne są między innymi w USA, Wielkiej Brytanii czy w Niemczech.

Najmniejsza różnica względem pierwotnej ceny jest w krajach europejskich ze wspólną walutą i wynosi 20 euro (329 euro). Klienci w Wielkiej Brytanii mogą kupić ten głośnik 40 funtów taniej (279 funtów). Natomiast w Stanach Zjednoczonych nowa cena HomePoda to 299 dolarów (obniżka o 50 dolarów). Wycena pakietu AppleCare+ nie uległa zmianie.

Warto zauważyć, że dotychczas w cenie 299 dolarów można było kupić u Apple odnowionego HomePoda. Natomiast niektórzy inni sprzedawcy sprzedawali w tej cenie nowe urządzenia.

Poprzez zmianę ceny Apple chce prawdopodobnie pobudzić popyt na to urządzenie. Na rynku smart głośników produkt Apple osiągnął 6-procentowy udział. Natomiast jeżeli spojrzymy na rozkład sił na rynku głośników, które kosztują powyżej 200 dolarów to sytuacja jest zupełnie inna. W tym obszarze HomePod zgarnął około 70% udziału w rynku, pozostawiając w tyle głośniki takich firm jak Sonos, BeoPlay czy Google.

Niewątpliwe obniżona cena głośnika może być sporym problemem na przykład dla Sonosa, który być może w najbliższym czasie zareaguje na ruch ze strony Apple.