Apple News+ zalicza drobną wpadkę już na samym starcie. Były deweloper firmy wytknął łamanie własnych reguł, które chroniły użytkowników przed niespodziewanymi opłatami.

Współpracujący z firma Dave DeLong dodał na Twitterze informację, że Apple złamało podpunkt 3.1.2 wytycznych, skierowanych do deweloperów aplikacji dla iOS.

Programista dodaje, że aplikacja powinna zostać odrzucona, ponieważ na ekranie powitalnym nie opublikowano linku do polityki prywatności i wyraźniej informacji jak anulować subskrypcję nowego serwisu.

Regulamin dla aplikacji udostępnianych w AppStore jest wyjątkowo rygorystyczny pod tym względem. Deweloperzy zobowiązani są do wyświetlania kwoty subskrybcji w sposób wyraźny i jednoznaczny. Konieczne jest dokładne poinformowanie użytkownika jak długo trwa darmowy okres subskrybcji, jaka opłata zostanie naliczona po okresie testowym oraz czy płatność zostanie automatycznie pobrana z karty kredytowej.

Serwis Apple News+ dostępny jest w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Koszt jego miesięcznej subskrybcji wynosi 9,99 dolara.

Źródło: 9To5Mac