Power bank to wciąż jedno z podstawowych akcesoriów, jakie staram się mieć zawsze ze sobą, kiedy wychodzę z domu na cały dzień. I choć nowe smartfony stają się coraz bardziej energooszczędne, to wciąż czas pracy na baterii tych urządzeń jest swego rodzaju wąskim gardłem. iPhone nie jest zresztą jedynym urządzeniem mobilnym, które zabieram ze sobą w krótsze czy dłuższe podróże. Zwykle w torbie i plecaku znajduje się także czytnik ebooków, ładowarka do zegarka Apple Watch, router WiFi albo nawet drugi smartfon. Power bank jest więc koniecznością. Warto zatem zabierać takie urządzenie, które zapewnia najlepsze parametry przy stosunkowo niewielkich rozmiarach oraz świetny wygląd, tak by można było wyciągnąć je bez wstydu. Tych cech nie można odmówić power bankowi Green Cell GC Prime 10000 mAh wyposażonemu w technologię szybkiego ładowania Ultra Charge.

Power bank Green Cell GC Prime 10000 mAh ma formę sztaby o wymiarach 135 x 65 x 13 mm i przekroju równoległoboku. Czarna obudowa z logo Green Cell, z matowo wykończonego, mocnego i twardego tworzywa, nasuwa mi skojarzenia z monolitem z Odysei Kosmicznej 2001 i 2010. Power bank waży 197 g, a więc tyle, by poczuć go w dłoni. Całość sprawia świetne wrażenie. Kilkukrotnie, wyjmując go w towarzystwie moich znajomych, spotkałem się z pytaniem o to, co to jest. Niby każdy wie, jak wygląda power bank, a jednak wzornictwo Green Cell robi tutaj znakomite wrażenie. Urządzenie wygodnie leży w dłoni. Matowa faktura obudowy zapewnia przyjemny i pewny uchwyt, pomaga też wspomniany już przekrój o kształcie równoległoboku.

Równie dobrze jak na zewnątrz jest w środku urządzenia. Litowo-polimerowa bateria o pojemności 10 tysięcy mAh zapewnia kilkukrotne ładowanie iPhone'a X, XS, XS Max czy obecnie flagowych modeli smartfonów z Androidem. Prime wyposażony jest w autorską, opracowaną przez Green Cell technologię szybkiego ładowania Ultra Charge. Jest ona kompatybilna z takimi rozwiązaniami jak Qualcomm Quick Charge 3.0, Samsung AFC czy Huawei FCP. To zresztą nie wszystko, co oferuje ten power bank.

Rzadko spotykaną funkcją w tego typu urządzeniach, a w którą wyposażony jest opisywany power bank, jest Pass - Through. Pozwala ona na jednoczesne ładowanie samej baterii, jak i podłączonego do niej urządzenia, np. smartfona. Przydaje się to np. na wyjazdach, kiedy w pokoju hotelowym mamy do dyspozycji tylko jedno gniazdko, a trzeba naładować i telefon, i power bank, a nierzadko także kilka innych urządzeń.

Power bank Green Cell Prime 10000 mAh wyposażony jest do tego w szereg przydatnych zabezpieczeń, jak choćby ochrona przed zwarciem czy przed głębokim rozładowaniem. Baterie bardzo źle znoszą rozładowanie ich do końca, co może nawet doprowadzić do ich uszkodzenia. W przypadku opisywanego urządzenia coś takiego, dzięki wspomnianemu zabezpieczeniu, nigdy nie powinno się wydarzyć.

Prime to bez wątpienia jeden z najlepszych power banków na rynku pod względem stosunku ceny do pojemności, niezawodności, rozmiaru i wyglądu. Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o wzornictwo, to wszystkie produkty marki Green Cell, które miałem okazję testować i z których korzystam na co dzień, wyglądają stylowo. Pod tym względem wielu innych producentów mogłoby z powodzeniem brać u tej polskiej firmy korepetycje. Zresztą nie tylko ze wzornictwa, ale też tego, jak produkować urządzenia najwyższej jakości w oparciu o swoje autorskie rozwiązania. Warto bowiem dodać, że power bank, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o elektronikę, w całości został zaprojektowany w Polsce.

Power bank Green Cell GC Prime 10000 mAh dostępny jest w sklepie MyApple w cenie 129,95zł.

Zdjęcia: Green Cell