W poniedziałek zaprezentowany został nowy iPad mini. Urządzenie wyposażone jest między innymi procesor A12 Bionic, Touch ID, złącze Lightning, dwa głośniki, złącze słuchawkowe oraz dwie kamery. Tablet kompatybilny jest także z ryskiem Apple Pencil.

Recenzje opublikowane zostały w najbardziej popularnych serwisach internetowych poświęconych nowoczesnym technologiom.

Nilay Patel z The Verge zwraca uwagę na fakt, że design iPada mini nie zmienił się od jego premiery w 2012 roku, a znaczące zmiany zaszły we wnętrzu urządzenia, ponieważ jest ono o wiele bardziej wydajne. Na pochwałę zasługuje także wyświetlacz. Patel żałuje, że nowy mini nie jest kompatybilny z drugą generacją Apple Pencil, którą ładować można bezprzewodowo, przypinając ją do krawędzi tabletu, jak ma to miejsce w przypadku iPada Pro.

Lauren Goode, redaktor serwisu Wired napisał, że nie zakochał się w nowym mini, ale nigdy nie był fanem tych urządzeń. Nie jest to według niego „kieszonkowe” urządzenie, ale ludzie mogą polubić go za jego niewielkie rozmiary, a co za tym idzie mobilność.

Harry McCracken z Fast Company również podkreśla fakt, że nowy mini wygląda tak samo jak jego poprzednicy, jednak ze względu na odświeżone podzespoły uznany zostać może jako nowoczesny tablet.

Chris Velazco z Engadget twierdzi, że nowy mini jest najlepszym małym tabletem na rynku. Rozmiar sprawia, że jest mobilnym urządzeniem, a mocy wystarczy niemal każdemu.

Raymond Wong z Mashable napisał, że nikt poza Apple nie oferuje obecnie tak potężnego tabletu o tak małych wymiarach. Po prostu nie ma tabletu tak potężnego jak nowy iPad mini o takich samych lub podobnych wymiarach. Na rynku dostępny jest o wiele tańszy Kindle Fire, ale jest on pod każdym względem gorszy od nowego mini.

Według Scotta Steina z CNET nowy mini z szybkim procesorem i obsługą Apple Pencil zaspakaja potrzebę specyficznej grupy konsumentów. Apple rozszerza linię iPadów, a ze względu na fakt, że iPad mini jest niewiele większy od iPhone'a XS Max może wydawać się mało interesującą propozycją, jednak klienci, którzy potrzebują niewielkiego tabletu i mają mniejsze smartfony na pewno się na niego skuszą.

Źródło: MacRumors